Jdi na obsah Jdi na menu
 

1. Já a můj geocaching

article preview

a geocaching

Nick: LAKRAK

www.geocaching.com/profile/

 

2811f.gif

 

Jak jsem se ke geocachingu dostal:

První slova o této hře jsem pochytil v práci, kde si kluci povídali jak chodí na kešky. Zajímalo mě o čem se to vlastně baví. Tak jsem si vše vyslechl a řekl jsem si, že by to nebylo vůbec špatné si zahrát. Nechal jsem to uležet. Za pár dní jsem jel na kole kolem kostela o kterém si kluci povídali, že se tam nachází krásná keš ve zdi. Měla to být prý falešná cihla. Zaparkoval jsem kolo a obcházel hřbitovní zeď, až jsem nalezl vyšlapané místo v trávě. Ve zdi mezi cihlami byla opravdu jedna co měla jinou barvu než ostatní. Vytáhl jsem ji a otevřel! Wau!! Tohle je opravdu krásná schovka, pomyslel jsem si. Vše jsem si prohléhl a prolistoval logblok. Pak jsem keš vrátil na své místo a odešel.

Geocaching jsem ale hrát nezačal...

Po pár letech, když jsme si pořídili našeho nového psa Jaka, jsme začali dost chodit do přírody a na výlety. Napadlo mě, že geocaching nám může udat směr a cíl pro naše turistické výpravy. A tak se i stalo!!! První kešky jsem odlovil ještě sám v Plzni. Podrobně jsem si vše vyčetl z internetu a pobavil se s lidmi co už nějaký ten pátek gepcaching hráli. Doslova mě to chytlo!

Dnes je pro mě geocaching naprostá závislost a odreagování od běžného pracovního života!

 

Co mi geocaching přinesl:

 

Geocaching je pro mě zábava a poznávání nových míst. Ale hlavně zábava. Mám rád turistiku a s ní se to dá bezvadně spojit. Ale je to i vyplnění celého dne, kdy si prostě naplánuji expedici a geocachingem zabiji celý den. Perfektně jsem si díky tomu zmapoval velkou část Plzeňského kraje a dál mapovat ještě budu. Život bez GC si nějak už nedovedu ani moc představit. Každá keš je pro mě velkým, ale i malým zážitkem. Na eventech (kačerských setkáních) jsem poznal hodně nových fajn lidí, co jsou stejně a někdy i víc postižení geocachingem než já :) Není to jen hra, je to i smysl života!

 

Trocha techniky:

Začínal jsem hledat keše pomocí mobilního telefonu s oficiální aplikací od Groundspeaku a neoficiální, ale přesto super aplikací C-Geo. Aktuálně nedám dopustit na Locus Map Pro s offline mapama ze stránek http://osm.paws.cz/ . Po pár čistě lesních keškách jsem usoudil, že kvalita navigace, příjem signálu GPS z nebe, výdrž baterie a čitelnost displeje na denním světle je katastrofální a byl jsem z toho na nervy... Proto jsem projel všechny dnes prodávané turistické navigace od Garmina a vybral si pro své lovy Garmin Oregon 600 Pro. Poměr cena/výkon zahráli roli a teď ze zkušeností mužu říci, že jsem nadšen!!! Turistická navigace by opravdu neměla chybět nikomu, kdo to myslí s geocachingem alespoň trochu vážně!

 

Čím mě geocaching naplňuje:

Každopádně FTF :) To je, když se na mapě objeví nová keš a vy ji naleznete jako první! Naše první FTFko byl opravdu adrenalinový zažitek! A ta radost z úspěchu je k nezaplacení :) Ale nic se nemá přehánět a za FTF si člověk nic nekoupí a tak, když je šance rád hon na FTF podniku, ale jinak mě to nechává v klidu. Geocaching je o pohodě a o zážitcích.

Postupem času jsem si nechal udělat svoje osobní CWG a začal je sbírat a vyměňovat v keších a na eventech.

Rád sbírám to nejcennější co v geocachingu je. Geocoiny! Mám jich už desítky a rád si je prohlížím o obdivuji jejich krásu.